Toimistotila, Keskusta
Bulevardi 6 - 107.50 m²
Toimitilan kuvaus
Edustavaa toimistotilaa Bulevardilla, Helsingin keskustassa.
Tämä sisäpihan puolella sijaitseva 107,5m2 toimistotila jakautuu kiinteistön 1. ja 2. kerrokseen. Toimistoon on oma sisäänkäynti pihalta. Kerrosten välillä on porrasyhteys. Toimistossa on kaksi avotilaa, varastotila sekä omat wc- ja keittiötilat. Tilassa on lämmöntalteenotolla varustettu koneellinen ilmanvaihto sekä erillinen jäähdytyslaitteisto. Kerrokset on mahdollista vuokrata myös erikseen.
Bulevardi 6 on historiallinen arvokiinteistö loistavalla paikalla Helsingin keskustassa. Kiinteistö on saneerattu kestävän kehityksen periaatteita noudattaen ja sen tilat ovat muokattavissa vuokralaisen tarpeiden mukaan, kiinteistöä kuitenkin kunnioittaen. Kiinteistön kaikissa tiloissa on jäähdytetty koneellinen ilmastointi ja CAT6a- kaapelointi.
Bulevardi 6 on osa Bulevardin kulmaa, jonka muodostavat kolme eri kiinteistöä; Bulevardi 2-4, Erottajankatu 4 ja Bulevardi 6. Se on valmistunut pääosin vuonna 1894 ja sen on suunnitellut arkkitehti Theodor Granstedt. Kiinteistön vanha osa edustaa tyyliltään uusrenessanssia ja uusin osa jugendia.
Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.
Alueen palvelut
Liikenneyhteydet | Erinomaiset julkisen liikenteen yhteydet. Lähellä useat keskusta-alueen pysäköintihallit. |
Palvelut | Kiinteistössä on vuokrattavissa kokoustilat ja catering-palvelut Hotelli Klaus K:n kautta. Työmatkapyöräilijöille on omat suihku- ja sosiaalitilat. Pysäköintihalli. Ympärillä keskustan monipuolinen palveluvalikoima. |
Pyydä lisätietoja
Pyydä lisätietoja
Jätä meille yhteydenottopyyntö. Palaamme sinulle mahdollisimman pian ja aloitamme uusien toimitilojen kartoittamisen. Palvelumme on tilanhakijoille täysin ilmainen.



