Toimisto Heti vapaa

Ratatie 11

Vantaa, Tikkurila

Kokonaispinta-ala
1 546 m²
Vuokraluokka
Hinta pyydettäessä
alv 0
Saatavuus
Heti vapaa
Energialuokka
C
Esittely

Seuraavaksi rakennettavaan kolmanteen ja viimeiseen Dixin vaiheeseen valmistuu noin 6260 m² toimitilaa. Se jakautuu yhdeksään kerrokseen. Ensimmäiseen kerrokseen tulee ravintola- ja aulapalvelut ja ylempiin kerroksiin tulee viihtyisää toimistotilaa. Nyt on loistava tilaisuus päästä suunnittelemaan yrityksesi uudet toimistotilat.

Kiinteistön kerrokset 5-7 ovat n. 773 m² kokoiset. Kerroksia on mahdollista jakaa pienempiin osiin tai vuokrata useamman kerrallaan.

Kauppakeskus Dixi on vuonna 2015 valmistunut toimisto-, liike- ja matkakeskuskokonaisuus Vantaan Tikkurilassa. Kauppakeskus laajentui vuonna 2017, ja kokonaisuuden pinta-ala on 37 671 m². Dixissä yhdistyvät kauppakeskus, toimistotilat, bussiterminaali ja pysäköintilaitos saman katon alle. Kauppakeskuksessa on noin 50 liikettä ja palvelua, muun muassa päivittäistavarakauppoja, erikoisliikkeitä, kahviloita ja ravintoloita.

Dixissä on henkilöhissi ja tavarahissi sekä lastauslaituri. Kauppakeskuksen palvelutarjontaan kuuluvat lounasravintola, kuntosali ja infopiste. Vartiointipalvelu toimii kiinteistössä, ja vuokralaisilla on käytettävissä yleisiä työskentelytiloja sekä pyörävarasto.

Dixi sijaitsee Tikkurilan juna-aseman välittömässä yhteydessä, joka on yksi Suomen vilkkaimmista asemapaikoista. Bussiterminaali on integroitu rakennuksen alakerrokseen. Helsinki-Vantaan lentoasemalle on noin 10 minuutin matka. Pysäköintihallissa on 500 autopaikkaa.

Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.


Pohjakuvat

Tilan ominaisuudet
uudiskohde

Tilan varustelu
wc-tilat

Kiinteistön palvelut
Hissi Tavarahissi Lastauslaituri Aulapalvelu Lounasravintola Kuntosali Pyöräparkki Parkkihalli

Vastuullisuus

Kiinteistö on ympäristösertifioitu. Energia tuotetaan vihreällä kaukolämmöllä ja vihreällä kiinteistösähköllä.


Sijainti

Samankaltaisia kohteita