Toimisto Heti vapaa

Itälahdenkatu 23

Helsinki, Lauttasaari · 5 krs

Kokonaispinta-ala
110 m²
Vuokraluokka
10–14 €/m²/kk
alv 0
Saatavuus
Heti vapaa
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Esittely

Tämä tyylikäs ja remontoitu 110 m² toimisto-/näyttelytila sijaitsee kiinteistön ylimmässä, 5. kerroksessa. Toimistossa on yksi tilava huone, varastohuone, avotilaa, keittiö ja suihkullinen wc. Toimistossa on oma ilmalämpöpumppu viilennystä varten.

Itälahdenkatu 23 (Melkonkatu 24) sijaitsee Lauttasaaressa Helsingissä. Vuonna 1970-luvulla valmistuneessa toimistorakennuksessa on viisi kerrosta ja kellarikerros, ja sen kokonaispinta-ala on 7 000 m². Kiinteistö tarjoaa toimistotilaa työhuoneista showroom-tiloihin sekä varastotilaa, ja kolmannessa kerroksessa toimii toimistohotelli. Vuokralaisista lähes puolet toimii tukku- ja vähittäiskaupan tai agentuuritoiminnan parissa, ja lisäksi kiinteistössä on muun muassa taloushallinnon, mainonnan sekä kustannusalan yrityksiä.

Kiinteistön varustukseen kuuluu lastauslaituri, kaikkiin kerroksiin kulkevat henkilöhissit sekä tavarahissit, jotka liikennöivät kellarikerroksesta neljänteen kerrokseen. Lauttasaaren Vattuniemen alueella on useita lounasravintoloita sekä ruokakauppoja.

Hyvät juLauttasaaren metroasemalle on matkaa noin kilometri, ja bussilinja 21 Kampista ja metroasemalta kulkee rakennuksen edestä. Kiinteistössä on omia pysäköintipaikkoja.

Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.


Pohjakuvat

Tilan varustelu
wc-tilat keittiö / taukotila oma suihku

Kiinteistön palvelut
Hissi Tavarahissi Lastauslaituri Piha-autopaikkoja

Sijainti

Samankaltaisia kohteita