Äyritie 8-12
Vantaa, Aviapolis · 5 krs
Tämä 201 m² toimistotila sijaitsee Presto-talon 5. kerroksessa. Toimistossa on avotilaa, muutama huone sekä omat wc- ja keittiötilat.
Gate8 Business Park on kahdeksan toimistorakennuksen muodostama yrityskeskittymä Vantaan Aviapolis-alueella. Alueella työskentelee yli 2 000 ammattilaista noin 150 eri yrityksestä. Tilaratkaisut ovat joustavia ja muokattavissa yrityksen tarpeiden mukaan. Hiljaisen huoneen ja avokonttoriympäristön väliltä löytyy vaihtoehto kaikenkokoisille organisaatioille. Aulapalvelut toimivat arkisin molemmissa rakennusryhmissä.
Gate8:ssa toimii kaksi lounasravintolaa: Factory Aviapolis Äyritie 8:n taloissa ja Flying Dylan Äyritie 12:n taloissa. Alueella on parturi-kampaamo ja kuntosali. Kokoustiloja on yhteensä 13, ja ne soveltuvat 6–80 hengen tilaisuuksiin. Käytettävissä on lisäksi kolme saunallista edustustilaa. Viereinen Kauppakeskus Jumbo ja Viihdekeskus Flamingo täydentävät alueen palvelutarjontaa.
Gate8 sijaitsee sujuvien liikenneyhteyksien varrella: Helsinki-Vantaan lentoasema on viiden minuutin matkan päässä ja Kehärata yhdistää alueen koko pääkaupunkiseudulle. Alueella on kaksi parkkihallia, joissa on yhteensä yli 1 300 autopaikkaa sekä 47 sähköautojen latauspistettä.
Kaikki Gate8:n rakennukset ovat BREEAM In Use -sertifioituja. Kahdessa talossa on maalämpö ja -jäähdytys sekä aurinkosähköpaneelit. Kolmessa talossa on vuokralaistilat varustettu LED-valaistuksella. Alueella on kattava kierrätysjärjestelmä sekajätteestä metalliin ja SER-jätteeseen.
Kysy lisää numerosta 044 723 4700 tai info@bref.fi. Palvelumme on tilanhakijoille ilmainen.